5 důvodů, proč na nic nečekat a začít s linkbuildingem

 

Opět nadchází doba, kdy bude mnoho podnikatelů a firem přemýšlet o místech, kde ušetřit. Ať už je to z důvodu nastávajícího ekonomického zpomalení, či například sezónní povahy vašeho byznysu, mnoho podnikatelů bude nuceno škrtat výdaje. A marketingový rozpočet se stane snadným cílem těchto škrtů.

Pravdou ovšem je, že právě v následujících měsících vám může dobře provedená investice do marketingu přivést cenné klienty. Je tedy třeba dobře zvolit marketingovou strategii, na kterou vsadíte.

 

Proč zrovna linkbuilding?

Linkbuilding má oproti jiným strategiím několik nesporných výhod. Ty z něj dělají výbornou strategií právě pro období, kterým dnes procházíme. V následujících bodech se proto pokusím vystihnout hlavní výhody linkbuildingu a proč se vyplatí s ním na nic nečekat.

 

  1. Způsob, jak se odlišit – ani dnes není pravidlem, že se návštěvník na webu setká s kvalitními texty, které ho skrz správně umístěné linky zavedou kam potřebuje a kde ho chcete mít. Správně provedený linkbuilding vás tak odliší od konkurence.

 

  1. Zvýšení povědomí – někteří vaši konkurenti se do linkbuildingu nepustí. Proto každý link, který na váš web povede ze sociálních sítí, webů či z jakéhokoliv jiného zdroje, vám pomůže zapsat se do paměti vašich potenciálních zákazníků.

 

  1. Zpoždění – pokud se pustíte do linkbuildingu, je třeba počítat s tím, že se výsledky dostaví se zpožděním. Proto je třeba se do něj pustit co nejdříve, abyste mohli využít návratu k normálu či příchodu sezóny.

 

  1. Dostatek času – zejména ve chvíli, kdy neprobíhá aktivní sezóna, či ekonomika zpomaluje jako nyní, najdete jednodušeji dostatek času, který si správně provedený linkbuilding vyžaduje.

 

  1. Potenciál nižších nákladů – pokud se zaměříme na náklady samotného linkbuildingu, platí, že ve chvíli, kdy je poptávka po určitém produktu nižší, majitelé blogů a magazínů, které se mu věnují vám možná nabídnou místo za nižší cenu, než je její obvyklá výše během sezóny či konjunktury.

Jak vidíte, linkbuilding v sobě skrývá mnoho potenciálu i mimo hlavní sezónu. Nejlepší čas pro zahájení linkbuildingu je pro právě teď!

Obr.: https://www.pixabay.cz

 

Zaujal Vás WordPress a potřebujete s ním poradit? Pomůžu Vám