WordPress je fenoménem mezi blogovacími systémy i redakčními systémy. Běží na něm většina  webových stránek a to je dobrý důvod, proč znát jeho výhody i nevýhody. Pokud se bavíme o blogovacím systému, máme na mysli doménu wordpress.com, kde si může každý rychle a zdarma založit svůj vlastní blog. Redakčním systémem máme na mysli CMS, které si každý může stáhnout na wordpress.org a nainstalovat ho na svůj web.

 

Výhody Wordpressu

  • Jednoduchost: Velkou výhodou Wordpressu je jednoduchost a rozmanitost. Příchodem Wordpressu se mnoho věcí změnilo a jednoduché webové stránky si na něm postaví i naprostí začátečníci. Jednoduché uživatelské prostředí je snadno pochopitelné a v případě nouze lze využít i návody na Wordpress, které jsou na internetu k dipozici ve většině jazycích.
  • Vzhled: Žádný jiný redakční systém nenabízí takové množství šablon. Z hlediska designu lze využívat mnoho šablon, které jsou zdarma, ale i nakupovat šablony s profesionálním vzhledem. Lze samozřejmě nakódovat i vlastní šablonu (Doporučujeme, pro více informací využijte kontakt).
  • Libovolná rozšíření: Prostřednictvím pluginů lze Wordpress rozšířit o širokou škálu funkcí, od propojení se sociálními sítěmi až po změnu fontů nebo další funkce.

Nevýhody Wordpressu

  • Bezpečnost: Jelikož je Wordpress nejrozšířenější, je jedním z nejčastěji hledaných cílů hackerů, posléze spamovacích robotů. WordPress uvolňuje stále nové aktualizace, které chybám a nedostatkům, zabraňují. Proto je důležité webové stránky udržovat, aktualizovat.
  • Neustálé aktualizace: Nyní se opět vracíme k předchozímu bodu. Aby byl Wordpress bezpečný, je třeba ho neustále aktualizovat, což může být pro mnoho lidí obtěžující, obzvláště tehdy, pokud se jedná o sváteční uživatele internetu.
  • Není tak vhodné pro velké e-shopy: Skrze rozšíření lze na Wordpressu postavit i eshop. Zkušení uživatelé se však přiklání k tomu, že je Wordpress pro větší eshop zcela nevhodný systém.

Shrnutí

Pokud se rozmýšlíte mezi redakčními systémy, u Wordpressu je jistota, že ho můžete pohodlně ovládat a upravovat i bez spolupráce zkušeného programátora. Jeho hlavní určení je pro blogy, magazíny a firemní stránky. Pokud je toto vaším cílem, tak s tímto redakčním systémem nešlápnete vedle.

Zaujal Vás WordPress a potřebujete s ním poradit? Pomůžu Vám