Správa webových stránek nejen ve WordPressu

 

Založením webových stránek práce rozhodně nekončí, právě naopak. Aby weby plnily svůj účel, potřebují náležitou péči. Každá delší doba nečinnosti se negativně projeví nejen na webu, ale také ve špatném fungování pluginů a dalších prvků.

Kromě práce programátorů nelze opomenout význam redakčních systémů. Velké oblibě se v současné době těší WordPress. Nejen jemu věnujeme následující řádky, na nichž naleznete několik užitečných tipů týkajících se správy webových stránek.

 

Fenomén jménem WordPress

Podle odborných odhadů využívá v současné době pro správu obsahu WordPress více než třetina všech stránek. Důvodů je celá řada, mezi nimi zejména široká paleta funkcí, šablon a nastavení, s jejichž pomocí je možné prakticky všechny prvky personalizovat. Vzhledem k tomu, že samotný publikační systém je open source, věnuje se uživatelská a odborná komunita jeho neustálému vylepšování.

Vhodný redakční systém ale rozhodně nelze chápat jako instantní řešení všech obtíží. I o něj je zapotřebí se náležitě starat. Pozornost věnujte zejména pravidelné kontrole dostupných aktualizací, které s sebou kromě rozšíření funkcí přinášejí hlavně opravy nově objevených bezpečnostních děr. Každá nová verze je mnohem rychlejší, nabízí širší paletu možností i grafických prvků. Pozor si dejte snad jen na vzájemnou kompatibilitu všech pluginů.

Aktualizujte pravidelně. Spokojíte-li se po dobu několika let se starší verzí, stane se přechod na novější systém velmi obtížným. V extrémním případě může být web rozhozen natolik, že nezbude než jej vybudovat znovu na aktuálním základu.

 

Bez aktuálního obsahu to nepůjde

Stalo se vám také, že jste navštívili zajímavé stránky a zjistili, že poslední příspěvek zde byl vložen několik let nazpět? S největší pravděpodobností jste se sem již nevrátili, neboť web tímto dával jasně na vědomí, že se o něj již nikdo nestará. Bez pravidelných aktualizací obsahu zkrátka přijdete nejen o pozici ve vyhledávačích, ale také fanouškovskou komunitu.

 

Řekněte to blogem

Blog dnes slouží nejen amatérským spisovatelům, ale i marketingovým týmům společností k propagaci služeb, výrobků, psaní příběhů. Obsah je král a hodnotný obsah zkrátka dobře prodává. Nabídnete-li svým čtenářům kvalitní informace, příběhy máte napůl vyhráno. Nabízejte odpovědi na otázky, které je trápí, uspějete.

Potřebujete správu webových stránek? Pomůžu Vám