Kdy uvidím výsledky z linkbuildingu?

Linkbuilding, podobně jako jakákoliv jiná investice do marketingu, by měl dříve nebo později přinést výsledky. Ať už tedy s linkbuildingem začínáte z jakéhokoliv důvodu, velmi pravděpodobně si pokládáte otázku, kdy můžete očekávat výsledek.

S odpovědí na tuto otázku se pojí obrovské množství mýtů. Mnozí linkbuildeři slibují zázračné výsledky v řádu dní či týdnů, na druhou stranu lze také slyšet skeptické hlasy, které tvrdí, že linkbuildingu trvá přes rok, než přinese výsledky. Jak to často bývá, pravda leží na půli cesty mezi těmito tvrzeními.

Dva druhy linkbuildingu

V dnešní době se lze setkat se dvěma druhy linkbuildingu. Ten první respektuje zásady vyhledávačů, a proto se zaměřuje na to, aby dostal odkazy na váš web na místa, kde budou pro vyhledávače relevantní. Tento proces nelze uspěchat, a to ani použitím speciálních metod nebo vyšším rozpočtem. Takový linkbuilding se dá přirovnat ke stabilní dlouhodobé investici, která přinese výsledky za delší dobu.

Dalším druhem linkbuildingu je ten, který spíše připomíná spekulaci. Slibuje rychlé a až příliš dobré výsledky. Snaží se celý proces uspěchat skrze praktiky, které v dnešní době nejsou na vyhledávačích podporovány.

Z tohoto srovnání je možné vyvodit, že role linkbuildera se v poslední době změnila. Linkbuilder rozhodně není člověk, který má za úkol nakoupit stovky odkazů na obskurních webech, či využít nejnovější trik šidící vyhledávače. Linkbuilder profesionál pochopí podnikání svého klienta, a na základě toho zajistí kvalitní obsah, na který povedou odkazy z relevantních webů.

Jaký je tedy verdikt?

Přesná odpověď na to, jak dlouho budete čekat na výsledky z linkbuildingu, bohužel neexistuje. Velmi totiž záleží na individuálním cíli každého majitele webu. Ty mohou mít různou podobu, a nemusí se jednat pouze o vyšší množství objednávek či konverzí. Jako častý příklad je možné uvést:

  • Vyšší návštěvnost určité cílové skupiny
  • Návštěvnost z konkrétní oblasti
  • Organická návštěvnost
  • Návštěvnost z určitého zařízení

První výsledky z linkbuildingu se objeví nejdříve za deset týdnů, ovšem na plné výsledky této činnosti si můžete počkat i několik měsíců. Důležité je zmínit, že kvalitní linkbuilding přináší výsledky především dlouhodobě.

Potřebujete Linkbuilding? Napište mi